Książka „5 X Dlaczego ?”

 Książka „5 x Dlaczego ?” „5 x Dlaczego” to pierwszy w Polsce podręcznik poświęcony metodzie rozwiązywania problemów spopularyzowanej przez założyciela Toyota  Industries CO. Ltd. Sakichi Toyodę. Metoda rozwiązywania problemów za pomocą serii pytań „dlaczego?” jest podstawą wszystkich programów udoskonalających procesy produkcyjne jak i usługowe, zaczynając od Demingiowskiej filozofii zarządzania jakością, Toyota Production System, Total Production Maintenance, Six Sigma, Lean Management, a kończąc na S&OP.

Książka ta to także prawdopodobnie pierwsza tego typu pozycja pisana w oparciu o badania z zastosowaniem modelu Kano. Model ten pozwolił na wyodrębnienie podstawowych cech jakie musi dziś mieć podręcznik, aby był stosowany w codziennej pracy.

Gdyby doświadczenie autorów można było sumować, książka zawierałaby 50 lat praktyki. Dodajmy do tego teorię czerpaną z samego źródła, zaczynając od japońskich prekursorów ciągłego doskonalenia, a kończąc na dzieciach – prawdziwych mistrzach w zadawaniu pytania „dlaczego?”.

Książka jest skierowana dla każdego, kto w swej pracy spotkał się z zagadnieniem ciągłego doskonalenia. Myślą przewodnią przy pisaniu podręcznika było zachęcenie do czytania nie tylko kadry zarządzającej i pracowników średniego szczebla, ale przede wszystkim pracowników bezpośrednio obsługujących procesy – bo bez nich żadne usprawnienia nie są możliwe.

 Książka „5 x Dlaczego ?” Autorzy: Martyna Brożyńska, Anna Lis, Michał Szymczak, Krzysztof Kowal

Wydawnictwo: 2KConsulting

Okładka: miękka

Ilość stron: 94

Wymiary: 210×150 mm

Cena:

Cena podstawowa – 42 PLN + koszt wysyłki
Przy zakupie 5 sztuk – koszty wysyłki po stronie wydawnictwa
Przy zakupie powyżej 10 sztuk – 15% zniżki i koszty wysyłki po stronie wydawnictwa
Odbiorcy hurtowni i księgarnie – prośba o kontakt bezpośredni 

Zamów już teraz!