Autorzy

portret-krzysztof-kowalKilka słów od Krzysztofa (o mnie)

Współautorów książki Martynę, Anię i Michała poznałem w B/S/H. Dzięki nominacji na Kierownika Działu Rozwoju Dostawców podjętej przez dyrektora Olivera Giersberga osoby te stanowiły podstawę mojego zespołu. To właśnie z nimi udało mi się robić rzeczy tak wielkie, że firma stała się dla mnie za mała.

 

portret-martyna-brozynskaMartyna Brożyńska – Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego oraz Wydziału Zarządzania. Stypendystka programu Socrates-Erasmus na Uniwersytecie Tartu w Estonii. Na co dzień związana z firmą BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, gdzie stale zdobywa doświadczenie z dziedziny zarządzania jakością, zarządzania łańcuchem dostaw, szczupłego wytwarzania i TPM. Specjalistka i trener z dziedziny rozwiązywania problemów oraz analizy ryzyka. Certyfikowany auditor ISO/TS 16949:2002 oraz VDA 6.3. Pasjonatka kultury Kaizen.

 

portret-anna-lisAnna Lis – Absolwentka Politechniki Łódzkiej, Wydziału Chemii Spożywczej i Biotechnologii. Pracę magisterską napisała i obroniła w trakcie stażu w Ecole Supérieure d’Agriculture PUPRAN, Francja. Ukończyła podyplomowe studia menadżerskie na wydziale Organizacji i Zarządzania na Politechnice Łódzkiej. Pracownik firmy Bosch and Siemens Home Appliances. Ekspert w zakresie prowadzenia auditów według norm ISO 9001, ISO/TS 16949 i VDA 6.1 i 6.3 (Certyfikowany Auditor) – Philips Lighing Poland (Automotive) i B/S/H. Certyfikowany Menadżer Ryzyka. Specjalista analiz ryzyka w projektach, procesach i produktach (m.in. FMEA). Współautorka programów zarządzania auditami u dostawców oraz kultury analiz ryzyka w B/S/H/.

 

portret-michal-szymczakMichał Szymczak – Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego. Specjalista zastosowań metod statystycznych w przedsiębiorstwach produkcyjnych, w szczególności w badaniach niezawodności oraz SPC. Pracownik firmy Bosch and Siemens Home Appliances mający doświadczenie w projektach Six Sigma Black Belt oraz Green Belt. Trener z praktycznych zastosowań statystyki w MSA i SPC. Certyfikowany auditor ISO/TS 16949:2002 oraz VDA 6.3.  Pracownik Katedry Metod Statystycznych na Uniwersytecie Łódzkim i wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Autor i współautor artykułów z zakresu zastosowań metod statystycznych w firmach produkcyjnych. Specjalista w zakresie badań  niezawodności i projektowania okresów gwarancyjnych.