Konferencja – Pracownik a zmienność procesu

Konferencja „Pracownik a zmienność procesu” – 27 – 28 wrzesień 2018

Hotel Szarota Kościerzyna / Lubiana S.A Zakład Porcelany Stołowej

 

O Konferencji:

Konferencja „Pracownik a zmienność procesu” to kontynuacja spotkań organizowanych w ramach programu Potencjał Wiedzy przez firmę 2K Consulting. Tym razem partnerem współorganizującym imprezę jest Lubiana S.A – wiodący europejski producent porcelany stołowej. Konferencja będzie miała miejsce w Kościerzynie w dniach 27-28 września.

Zmienność w procesach produkcyjnych była, jest i będzie. Wprowadzone przez Shewcharta karty kontrolne pozwalają na tańsze i bardziej efektywne zarządzanie produkcją jednak nie eliminują jej wpływu na efektywność procesu i jego koszty. Sytuacja na rynku pracy stawia przed nami wymaganie zrozumienia zmienności z jaką spotyka się na stanowisku pracy nasz pracownik i podjęcia działań pozwalających ja zminimalizować.

Operator maszyny próbujący jej parametrami nastawczymi zbalansować nieopisaną parametrami technicznymi zmienność materiałów, pracownicy wykonujący miliony pomiarów, które tkwią w tabelach zamiast stać się potencjałem do zarządzania zmiennością na halach produkcyjnych to nie tylko straty szczupłego przepływu, ale straty potencjału naszych pracowników przekładające się na demotywację i wysoki współczynnik rotacji kadry.

Specjaliści twierdzą, że pracownik, jeśli nawet nie rozumie pojęcia zmienności z punktu widzenia statystyki to „czuje ją ręką”. Robot nie połączy źle wykonanych wymiarowo części – odkryje nam problem co więcej nakieruje nas na poszukiwanie jego źródła powstania. Człowiek szczególnie pod presją wskaźników decydujących o jego premii zmontuje wszystko w wielu wypadkach łamiąc istniejące standardy procesowe.

Celem konferencji „Pracownik a zmienność procesu” jest pokazanie możliwości identyfikowania zmienności procesowej tak aby ograniczyć jej wpływ na stanowiska pracy.

Pierwszy dzień konferencji to panel dyskusyjny podczas, którego nasze koleżanki i koledzy pokażą przykłady pracy ze zmiennością zarówno na poziomie operacyjnym jak i projektowym.

Drugi dzień konferencji odbędzie się na terenie zakładów Lubiana S.A. Przedstawimy w tym dniu zakład i jego produkty, proces technologiczny, ale też i projekty ukierunkowane na pracę z przepływem i zmiennością jakie udało się zrealizować. Uczestnicy wezmą też udział w workshopie poszukiwania potencjału w zdefiniowanych obszarach produkcji.

Ze względu na wizytę w zakładzie ilość miejsc na Konferencji „Pracownik z zmienność procesu” jest ograniczona. Decydująca o uczestnictwie będzie kolejność zapisu.

Osoby chętne do wzięcia udziału w konferencji „Pracownik a zmienność procesu” proszone są o kontakt mailowy – Krzysztof.kowal@op.pl lub telefoniczny 609 540 140.

Z poważaniem
Krzysztof Kowal

 

Plan konferencji  27 – 28 września 2018

*Organizator uwzględnia możliwość zmiany osób referujących i planu konferencji

27 września
10:20 – Powitanie Gości Konferencji
10:20 – 11:00 – Optymalizacja strumienia wartości w produkcji ceramiki – prezentacja firmy Lubiana S.A. – F.Matłoch – Lubiana
11:00 – 11:45 – Zmienność surowca w strumieniu produkcyjnym styropianu – S. Poznańska W. Bogus – Schaumaplast
11:45 – 12:00 – Przerwa
12:00 – 12:45 – Zmienność w systemach pomiarowych (MSA) w aspekcie ryzyka podejmowanych decyzji – M. Szymczak B/S/H
12:45 – 13:30 – Wykorzystanie metod i narzędzi Six Sigma w workshopach Kaizen z dostawcami – J. Modzelewski Ikea
13:30 – 14:30 – Obiad
14:30 – 15:15 – Pracownik w koncepcji szczupłego przepływu – jak nie stracić kapitału ludzkiego? – J.Bzowski – fabryka Zmian
15:15 – 16:00 – Standardy – wczoraj, dziś i jutro – K. Kowal – 2K Consulting
16:00 – 16:30 – Zakończenie
19:00 – Ognisko kolacja – dla wszystkich uczestników

28 września
09.30 – 10.30 – Prezentacja firmy Lubiana i jej wyrobów – Lubiana S.A.
10:30 – 10:45 – Przerwa – K. Kowal F. Matłoch
10:45 – 11:00 – Organizacja grup workshopu – 3 projekty Lubiany + tour
11:00 – 12:30 – Workshop factory tour
12:30 – 13:30 – Podsumowanie workshopu i konferencji – K. Kowal F. Matłoch
13:30 – 14:00 – Obiad
1.1.1. Optymalizacja procesu wytwarzania granulatu – A.Knitter
1.1.2. Optymalizacja parametrów masy formierskiej – A.Skierawski
1.1.3. Wiarygodność systemów pomiarowych w produkcji porcelany – Dział techniczny Lubiana SA

 

Cennik udziału w Konferencji

Cena jednego uczestnika – 700 PLN + VAT

Cena uwzględnia: 2 dni konferencji, przerwy kawowe, obiad i kolację integracyjną w hotelu Szarota.

Cena nie uwzględnia kosztów noclegu – uczestnicy organizują go we własnym zakresie.
Hotel Szarota oferuje preferencyjna cenę dla osób biorących udział w konferencji.